X
تبلیغات
رایتل

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

جمعه 19 آذر 1395 ساعت 19:22

موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی

موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی

این مقاله موانع و راهکارها را بررسی می کند

جریان سرمایه گذاری خارجی
در کشورهای توسعه نیافته

چکیده

اغلب کشور های در حال توسعه برای رونق دهی به اوضاع اقتصادی، ایجاد اشتغال و دستیابی به رشدو توسعه اقتصادی پایدار با مشکل کمبود منابع سرمایه گذاری روبرو هستند. کمبود در آمد های ارزی ناشی از صادرات و نرخ ناعادلانه مبادله که اغلب به زیان صادر کنندگان کالاها و مواد اولیه خام در حال تغییر است و انبوه جمعیت و مصرف به نسبت بالااز عواملی است که منابع پس انداز قابل تبدیل به سرمایه گذاریهای مولد در این گونه کشور ها را بشدت محدود می سازد .
جبران عقب ماندگی و دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند سرمایه گذاری برای بهره جویی از مزیتهای نسبی و تواناییهای بالقوه اقتصادی است. در فرآیند جهانی شدن، سرمایه نیز با سهولت قابل نقل و انتقال است.اما سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتر و مکانی امن برای سرمایه گذاری هستند . با اشباع سرمایه گذاری در کشور های پیشرفته صنعتی، نرخ بازده سرمایه گذاری در این کشورها رو به نزول می‌رود و سرمایه گذاران همواره در صدد بهره جویی از فرصتهای با بازده بیشتر هستند .
چنانچه امنیت سرمایه گذاری در کشور های در حال توسعه و اقتصادهای در حال گذار تضمین شده و بستر قانونی لازم فراهم شود، سرمایه گذاران بین المللی میل و رغبت بیشتری برای حضوردراین گونه بازارها خواهند داشت. این امر به کشور های میزبان نیز فرصت بهره گیری از مزیتهای نسبی، رشد اقتصادی، اشتغال زایی و دستیابی به دانش و فناوری روز برای تولید کالاهای رقابتی در عرصه بین‌المللی را می دهد.بنابراین، تسریع در ورود سرمایه گذاری های خارجی، منافع متقابلی را برای کشور های میزبان و سرمایه‌گذاران بین‌المللی بدنبال خواهد داشت.
در این مقاله، سرمایه گذاری خارجی و منافع و تهدیدات بالقوه پیرامون آن مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین، انگیزه های لازم برای سرمایه گذاری خارجی، دلایل مخالفان و طرفداران سرمایه گذاری خارجی، موانع سرمایه گذاری خارجی تشریح شده و درپایان راهکارهای جذب سرمایه گذاری خارجی ارائه می شود.
مقاله حاضر از نوع توصیفی است و ابزار جمع آوری اطلاعات آن به روش کتابخانه ای است. نتایج حاصل از این تحقیق می تواند مورد استفاده سیاست گذاران مالی واقتصادی، تصمیم گیرندگان بازار سرمایه، سرمایه گذاران داخلی و مدیران شرکتها قرار گیرد.

مقدمه
کمبود سرمایه در مباحث اقتصادی به عنوان یکی از مهمترین عوامل توسعه نیافتگی مطرح شده است. به عبارت دیگر، رشد و توسعه اقتصادی بدون انباشت سرمایه امکان پذیر نخواهد بود؛ به گونه ای که بسیاری از متفکران دلیل توسعه نیافتگی بسیاری از کشورها را کمبود در آمد و پس انداز و در نتیجه سرمایه گذاری نا کافی می دانند.
سرمایه می تواند بخش تولید را تحرک ببخشد و باافزایش تولید، موجب رشد تجارت، بهبود سطح زندگی مردم و رشدو توسعه اقتصادی شود . فقدان سرمایه یکی از علل اصلی گرفتار آمدن بسیاری از کشورها در دورباطل فقر و توسعه نیافتگی شناخته شده است و علاوه بر آنکه بیکاری گسترده را بدنبال دارد، موجب عقب ماندگی سطح تولید مالی می شود ودر مرحله بعد به فقر اقتصادی می انجامد . در مباحث مربوط به توسعه اقتصادی، راه حل اصلی فائق آمدن بر مشکل کمبود سرمایه و خروج از دور باطل فقرو توسعه نیافتگی، استفاده کشور های در حال توسعه از سرمایه های انباشته شده در کشور های توسعه یافته عنوان شده است .
به عبارت دیگر،آنچه استفاده از سرمایه گذاری خارجی را بویژه برای کشور های در حال توسعه ضروری می سازد، وجود شکاف میان پس انداز و سرمایه گذاری در این کشور هاست که از یک سو به دلیل ناکافی بودن پس انداز ملی واز سوی دیگر، براثر توسعه نیافتگی بازارهای مالی در کشور‌های مزبور، پدیده عام کمبود سرمایه و گرایش به جذب سرمایه گذاری خارجی را شکل گرفته است.
سرمایه گذاری خارجی معمولادردو قالب سرمایه گذاری خارجی درسبدمالی(foreign portfolio investment)=(FPI) وسرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI=foreign direct investment) صورت می گیرد.خرید فایللینک منبع :موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی

موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی - فروشگاه فایل رایگان - فایل ناب tahghigh20.filenab.com/product-65372-موانع-و-عوامل-جذب-سرمایه-گذاری-خارجی.aspx‎Cachedقیمت فایل فقط 5,000 تومان. خرید. موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی. این مقاله موانع و راهکارها را بررسی می کند. جریان سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه نیافته. موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی – پایگاه ثبت مشاغل سرویس برتر ads.servicebartar.ir/?p=62928‎Cached22 ا کتبر 2016 ... مقاله با عنوان موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی در فرمت ورد در ۲۸ صفحه و شامل مطالب زیر می باشد: چکیده مقدمه انواع سرمایه گذاری خارجی موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی - آپادانا https://apadana.in/.../موانع-و-عوامل-جذب-سرمایه-گذاری-خارجی/367‎Cachedاغلب کشور های در حال توسعه برای رونق دهی به اوضاع اقتصادی، ایجاد اشتغال و دستیابی به رشدو توسعه اقتصادی پایدار با مشکل کمبود منابع سرمایه گذاری روبرو ... موانع جذب سرمایه گذاری خارجی www.fardanews.com/fa/news/.../موانع-جذب-سرمایه-گذاری-خارجی‎Cached Similarدر خبر مربوط به میزان جذب سرمایه گذاری خارجی در 16 سال گذشته و از سال 1372 تا ... ثبات در قوانین موجود کشور از جمله عوامل موثر در موانع جذب سرمایه گذاری ها هستند. [PDF] PDF—تحقیق موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی amparticle.tk/.../60589-تحقیق-موانع-و-عوامل-جذب-سرمایه-گذاری-خا.pdf‎Cachedﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﻮاﻧﻊ و ﻋﻮاﻣﻞ ﺟﺬب ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاری ﺧﺎرﺟﯽ ﻧﺴﺨﻪی اچﺗﯽامال. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﻣﻮاﻧﻊ و ﻋﻮاﻣﻞ ﺟﺬب ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﮔﺬاری ﺧﺎرﺟﯽ by AMP Article. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ داﻧﻠﻮدی: rar. ﻓﺮﻣﺖ ﻓﺎﯾﻞ اﺻﻠﯽ: doc. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت: 24. موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی | cell full cellfull.ir/?p=164436‎Cached20 ا کتبر 2016 ... مقاله با عنوان موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی در فرمت ورد در 28 صفحه و شامل مطالب زیر می باشد: چکیده مقدمه انواع سرمایه گذاری خارجی موانع و فرصت ها در برابر سرمایه خارجی - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/263028/موانع-و-فرصت-ها-در-برابر-سرمایه-خارجی‎Cached Similarبنابراین ضروری است که به موازات جذب سرمایه گذاری خارجی، در حقیقت به تشویق سرمایه گذاری داخلی ... عوامل زیر را می توان به عنوان موانع سرمایه گذاری ذکر کرد: عوامل مزاحم جذب سرمایه - روزنامه دنیای اقتصاد donya-e-eqtesad.com/news/1036652/‎Cached4 آوریل 2016 ... اتاق ایران در گزارشی عوامل مزاحم در جذب سرمایه خارجی را بررسی کرده است. ... است موانع سرمایه‌گذاری خارجی را برطرف کرده و به تشویق سرمایه‌گذاری ... موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی | پست khabarsky.xyz/post/9704‎Cachedمقاله با عنوان موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی در فرمت ورد در 28 صفحه و شامل مطالب زیر می باشد: چکیده مقدمه انواع سرمایه گذاری خارجی سرمایه¬گذاری مشترک ... مقاله در مورد موانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی - دانلود مقاله mag-iran.com/مقاله-در-مورد-موانع-و-عوامل-جذب-سرمایه-گ.htm‎Cachedموانع و عوامل جذب سرمایه گذاری خارجی. جریان سرمایه گذاری خارجی در کشورهای توسعه نیافته چکیده اغلب کشور های در حال توسعه برای رونق دهی به اوضاع اقتصادی، ایجاد ...