X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

شنبه 20 آذر 1395 ساعت 11:44

طلاق

طلاق

مقدمه

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زن و شوهر ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی، موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.

بیان مسئله

به طور کلی ما در کلیه این تحقیق با دو نوع خانواده سر و کار داریم که نوع اول با نام خانواده های آسیب زا یا الگوی خانوادگی آسیب زا معرفی می شود که شکل ارتباط را در آن می توان به صورت بسته یا مستبد نشان داد که تصمیم گیرنده در آن خانواده به جای فرد می باشد، بدون شک نقض عوامل خانوادگی در آسیب رسانی به پیشرفت تحصیلی چنان بزرگ و شگرف است که می توان آن را عامل زمینه ساز برای تأثیر سایر الگوها(فردی، آموزشگاهی، اجتماعی) تلقی کرد، بسیاری از آسیب های جدی که بر تفکر فرد و شخصیت خلاق وارد می شود معمولاً از رفتارها، موضع گیریها و برخوردهای احتمالی نزدیکان با فرد خلاق ناشی می شود انسانها بخش بزرگ و پراهمیتی از چرخه رشد و تحول خویش را در فضای فرهنگی و تربیتی خانواده می گذرانند بنابراین طبیعی است که عمیقاً تحت تأثیر آنچه در درون خانواده آسیب زا باشد، زمینه های شکوفایی تفکر و شخصیت خلاق شدیداً صدمه خواهد دید، و نوع دوم جزو خانواده هایی است که با عنوان خانواده های زمینه ساز معرفی می شود که شکل ارتباط در آن را می توان به صورت آزاد منشانه یا همان دموکراتیک نشان داد که تصمیم گیرنده در آن خود فرد علاوه بر خانواده می باشد و همچنان فرد در مسائل شخصی و عمومی خانواده حق اظهار نظر را دارد. خانواده در مهیا ساختن بسترهای رشد و پیشرفت تحصیلی نقش مهمی بازی می کند؛ زیرا افت تحصیلی کودکان تا حد زیادی وابسته به خانواده است این وابستگی باعث می شود بخش مهمی از عکس العملها، مهارت ها و تواناییهای فرزندان عمیقاً از نظام تربیتی و آموزشی خانواده متأثر شود، شاید آنقدر که بتوان گفت حتی الگوهای فردی زمینه ساز نیز تا حد زیادی بر نظام پرورشی و تربیتی(سازنده و مولد) خانواده تکیه می زند.

فهرست مطالب

عنوان .....................................................................................................................صفحه

مقدمه. 4

بیان مسئله. 4

اهمیت و ضرورت پژوهش... 6

اهداف تحقیق. 7

هدف جزئی.. 7

فرضیه های تحقیق. 7

ادبیات تحقیق. 8

تاریخچه. 8

طلاق در ایران. 8

طلاق در مذاهب متفاوت.. 10

در آئین بهاییت.. 10

عوامل موثر بر طلاق. 11

عوامل جنسی.. 11

عوامل اقتصادی.. 12

عوامل شخصیتی.. 12

عوامل ارتباطی.. 13

عوامل اجتماعی.. 14

پیشینه پژوهش... 14

روش تحقیق. 16

نتایج.. 17

منابع. 19خرید فایللینک منبع :طلاق

Images for طلاق Divorce - Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Divorce‎Cached SimilarDivorce, also known as dissolution of marriage, is the termination of a marriage or marital union, the canceling and/or reorganizing of the legal duties and ... طلاق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/طلاق‎Cached Similarطلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً ... ‎۱ آثار طلاق - ‎۲ طلاق و کودکان - ‎۳ تاریخچه - ‎۴ طلاق در مذاهب متفاوتشش دلیلی که می‌توان به خاطر آن طلاق گرفت! - فرادید faradeed.ir/fa/news/.../شش-دلیلی-که-می‌توان-به-خاطر-آن-طلاق-گرفت‎Cached11 ژوئن 2016 ... فرادید| قبل از هر چیز باید توجه داشت که «طلاق» را نباید آسان گرفت. خسارات مالی و احساسی ناشی از اتمام ازدواج می‌تواند برای هر دو طرف و احیانا ... Divorce or Separation - divorce_or_separation_selfhelp www.courts.ca.gov/selfhelp-divorce.htm‎Cached SimilarBasics of Divorce, Legal Separation, and Annulment Learn about the different ways to end your marriage or domestic partnership, the requirements for each, ... DivorceCare - Divorce Recovery Support Groups - DivorceCare https://www.divorcecare.org/‎CachedDivorceCare is a divorce recovery support group where you can find help and healing for the hurt of separation and divorce. Divorce (TV Series 2016– ) - IMDb www.imdb.com/title/tt4304864/‎Cached Similar Rating: 6.6/10 - 1,928 votes Comedy · A couple goes through a long, drawn-out divorce. Divorce | Psychology Today https://www.psychologytoday.com/basics/divorce‎Cached SimilarThe liberalization of divorce laws has fueled non-adversarial approaches to marital dissolution, such as negotiation and mediation. Such practices are especially ... Outdoor Research https://www.outdoorresearch.com/en/‎CachedOutdoor Research creates innovative, functional outdoor gear and clothing for ... Outdoor Research Verismo Jacket 2016 · Outdoor Research Skyward Ski Kit ... DivorceNet.com: Divorce. Family Law, Lawyers & Legal Information www.divorcenet.com/‎Cached SimilarInformation on the subjects of divorce, child support, custody, visitation, and spousal support, and a directory of U.S. divorce lawyers.
برچسب‌ها: طلاق