X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 13:22

نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران

شرح مختصر:

خانواده هسته مرکزی اجتماع است و نخستین اجتماعی است که شخص در آن گام می نهد و آداب زندگی و اصول و رسوم اجتماعی و تعاون و از خود گذشتگی را در آن فرا می گیرد و کانونی برای حمایت از انسان است[1].

همین که نکاح به درستی واقع شده حقوق و تکالیفی برای زن و شوهر ایجاد می‌شود که حقوقدانان از آن به آثار نکاح تعبیر می کنند. بعضی از علماء حقوق گفته‌اند: مقصود از روابط زوجیت همان مسائل جنسی است. ولی به نظر می رسد که روابط زوجیت مطلق و دارای معنایی گسترده است و همه روابط شخصی (غیرمالی) و مالی زوجین را در بر می گیرد و تخصیص آن به مسائل جنسی با معنی لغوی و عرضی این کلمات وفق نمی دهد. بنابراین، حقوق و تکالیف زوجین که در ماده 1102 ق.م. آمده، در واقع توضیحی برای روابط زوجیت است و معنی آن را روشن می کند.

درست است که قانون حقوق و تکالیفی برای زوجین تعیین کرده و ضمانت اجرائی برای آن در نظر گرفته است، لیکن باید توجه داشت که قانون به تنهایی نمی‌تواند آرامش و سعادت خانواده را تامین کند.

آنچه در خوشبختی خانواده بیشتر از قانون موثر می باشد اخلاق است: زن و شوهر باید با صفا و صمیمیت وفاداری با هم زندگی کنند و از کمک به یکدیگر و اشتراک مساعی دریغ نورزند و گذشت و فداکاری داشته باشند، تا کانون خانوادگی را همیشه گرم و سعادتمند نگاهدارند توسل به ضمانت اجرای حقوقی و رجوع به مقامات قضایی، به هنگام ضرورت، به عنوان آخرین علاج، باید مورد استفاده قرار گیرد.

آثار حقوقی نکاح شامل دو بخش است: بخشی از این آثار دارای جنبه مالی است و بخش دیگر از حقوق و تکالیف غیرمالی تشکیل شده است. چون نکاح در درجه اول یک قرارداد غیرمالی است و روابط شخص زوجین مهمتر از روابط مالی آنهاست ولی با توجه به اینکه محور بحث ما در این تحقیق جنبه مالی آنهاست ولی با توجه به اینکه محور بحث ما در این تحقیق جنبه مالی و مسائل پیرامون آن می باشد به نقد و بررسی آن می پردازیم، لذا در بخش اول به مسائل مربوط مهر و در بخش دوم به نفقه و مسائل مرتبط به آن خواهیم پرداخت. و در آخر یک نتیجه گیری کلی از بحث خواهیم داشت.

فهرست مطالب

مقدمه

بخش اول- مهر و مسائل پیرامون آن

فصل اول- برقراری مهر در ازدواج

مبحث اول- بررسی حقوقی ویژگیهای مهر المسمی

مبحث دوم- بررسی حقوقی مقدار مهر المسمی

مبحث سوم- بطلان مهر و آثار حقوقی مترتب بر آن

مبحث چهارم- تعهد و تکلیف شوهر نسبت به مهر زن

مبحث پنجم- استقرار مالکیت زن نسبت به مهر

مبحث ششم- تضمین شوهر نسبت به تسلیح مهر به زن

مبحث هفتم- چگونگی حق حبس

مبحث هشتم- بررسی مهر المسمی در طلاق قبل و بعد از نزدیکی

مبحث نهم- بررسی مهر المسمی در فسخ قبل و بعد از نزدیکی

مبحث دهم- بررسی مهر المسمی در فوت

فصل دوم- عدم برقراری مهر در ازدواج

مبحث اول- بررسی فقهی و حقوقی نکاح مفوضه البضع

مبحث دوم- بررسی فقهی و حقوقی نکاح مفوضه المهر

بخش دوم- نفلقه و مسائل پیرامون آن

فصل اول- خصوصیت استقلال زن از نظر مالی

فصل دوم- نفقه زن بطور کلی

مبحث اول- بررسی ماهیت نفقه زن

مبحث دوم- شرایط و ویژگیهای نفقه زن شوهردار

مبحث سوم- پیامدهای انحلال ازدواج بر نفقه

مبحث چهارم- ضمانت اجرای حقوقی و کیفری نفقه زن

نتیجه گیری

منابعخرید فایللینک منبع :نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران

پایان نامه نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران bankmaghaleh.ir/پایان-نامه-نقد-و-بررسی-روابط-مالی-زن-و-ش/‎Cachedمقاله حاضر به نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران می پردازد. این مقاله در دو بخش مهر و مسائل پیرامون آن، نفقه و مسائل پیرامون آن است. اصولاً بررسی روابط ... مقاله روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران bankmaghale.ir/مقاله-روابط-مالی-زن-و-شوهر-در-حقوق-ایران/‎Cached Similarمقاله روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ... محور بحث ما در این تحقیق جنبه مالی و مسائل پیرامون آن می باشد به نقد و بررسی آن می ... دانلود تحقیق در مورد ﻧﻘﺪ و ﺑﺮرﺳﯽ رواﺑﻂ ﻣﺎﻟﯽ زن و ﺷﻮﻫﺮ در ﺣﻘﻮق اﯾﺮان zan-shohar-t.lel.ir/‎Cached2 سپتامبر 2016 ... دانلود پایان نامه در مورد بررسی نفقه زوجه و افراد واجب النفقه در … birdownload. …. دانلود مقاله نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران – پروژه ... دریافت فایل نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران - پرداخت ... hesamrayanie.aslblog.ir/post/1833‎Cached5 روز پیش ... با سلام،محصول دانلودی +{{نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه ... نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران - دانلود پروژه pdf-doc.ir/husband-and-wife-Financial_4899.html‎Cachedدانلود گزارش کارآموزی وکالت بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران با توضیحات کامل. نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران iporoje.ir/...حقوق/522-نقد-و-بررسی-روابط-مالی-زن-و-شوهر-در-حقوق-ایران‎Cached12 دسامبر 2013 ... نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران. مقدمه بخش اول- مهر و مسائل پیرامون آن فصل اول- برقراری مهر در ازدواج مبحث اول- بررسی حقوقی ... دانلود مقاله نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران papersky.ir/download/.../دانلود-مقاله-نقد-و-بررسی-روابط-مالی-زن-و/‎Cachedمقاله حقوق متقابل زن و شوهر روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران دانلود مقاله نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران دانلود مقاله حقوقی دانلود مقاله حقوق و دستمزد ... دانلود تحقیق و مقاله نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران ... google-file.ir/دانلود-تحقیق-و-مقاله-نقد-و-بررسی-روابط/‎Cached1 روز پیش ... این محصول “دانلود تحقیق و مقاله نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران “ توسط پورتال گوگل فایل جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است. روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران | مقالات تمام متن! totalpapers.ir/articles/3919‎Cached2 ا کتبر 2015 ... روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران ... در این تحقیق جنبه مالی و مسائل پیرامون آن می باشد به نقد و بررسی آن می پردازیم، لذا در بخش اول به مسائل مربوط ... دانلود تحقیق و مقاله و پروژه دانشجویی در مورد حقوق زن paperdoc.ir/جستجوی-مقالات/q/حقوق-زن‎Cachedبراساس جستجوی شما موارد زیر برای دانلود تحقیق و مقاله در مورد حقوق زن و پروژه دانشجویی و ... دانلود گزارش کارآموزی نقد و بررسی روابط مالی زن و شوهر در حقوق ایران.
برچسب‌ها: بررسی، روابط، مالی، شوهر، حقوق، ایران