X
تبلیغات
زولا

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

دوشنبه 22 آذر 1395 ساعت 19:34

گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع

فرمت ورد با قابلیت ویرایش

مقدمه

استان خوزستان با گستره بیش از 64746 کیلومتر مربع در جنوب غربی کشور عزیزمان ایران یکی از استانهای گرمسیری کشورمان است. این استان باشرایط اقلیمی خاص متفاوت از سایر استانهاست. پهنه این استان به گونه ای است که قسمتهایی از آن در گرمسیر و قسمتهایی در سردسیر قرار گرفته است.استان خوزستان با بیش از سی شهر و چهار هزاروپانصد روستای مسکونی یکی از استانهای مرزی می باشد که دارای مرز و محدوده خشکی و آب است. صنایع عظیمی همچون نفت ، فولاد ، لوله سازی و صنایع جانبی نیشکر و همچنین سدهای بزرگ و نیروگاههای متعدد در آن وجود دارد .متأسفانه استان خوزستان صدمات زیادی از جنگ تحمیلی دیده است که این رخداد پس از سالها هنوز اثرات آن نمایان است.در استان خوزستان با این گرمای طاقت فرسا که از نیمه دوم فروردین ماه آغاز وتا آبان ادامه می یابد بطوری که بیش از نیمی از سال گرم می باشد و با این زندگی ماشینی و برای فرار از گرما اهمیت نعمت برق بر کسی پوشیده نیست. از آنجا که استان خوزستان دارای نیروگاههای برق آبی و نیز نیروگاههای حرارتی و گازی می باشد به لطف خدا تولید برق در این استان رشد شایانی داشته است.ولی پایداری شبکه برق در استان خوزستان کاری بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. گرمای بیش از 50 درجه در بیابانهای استان و تأثیر آن بر عبور خطوط انتقال نیرو ، فرسوده بودن قسمت هایی از شبکه برق و استفاده غیر مجاز ازبرق که خود معضلی مهم برای کارشناسان برق می باشد، عدم آشنایی بعضی از شهروندان به فرهنگ مصرف برق و مصرف بی رویه با توجه به محدودیت تولید و انتقال و توزیع برق از جمله مشکلات موجود است که دفع هر کدام از مشکلات فوق موجب پایداری بهتر شبکه خواهد بود و از خاموشی های ناخواسته جلوگیری خواهد نمود.

استان خوزستان در طول شبانه روز دارای دو پیک مصرف است . یکی در اوج گرما و دیگری در شب که استفاده شهروندان از وسایل روشنایی نیز به آن اضافه خواهد شد. در حالی که استانهای دیگر وضعیت هوایی خنک تری دارند و تنها پیک مصرف آنها شب است که این خود اهمیت نگهداری و پایداری شبکه برق خوزستان را دوچندان می نماید. لذا شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت های تابعه که در امر تولید ، انتقال و توزیع برق مشغول خدمت رسانی به شهروندان با آگاهی از مشکلات مذکور و توجه به گرمای بالای پنجاه درجه اقدامات در خور ستایشی دارند.اگر چه گاه در اثر حوادث ناخواسته ای شاهد قطعی برق دربرخی از مناطق استان می باشیم ولی پرسنل زحمتکش شرکتهای تابع برق منطقه ای خوزستان سعی در کاهش و به حداقل رساندن زمان خاموشی دارند.

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

مقدمه

1

آشنایی کلی با مکان کار آموزی

5

معرفی ادارات زیر مجموعه امور برق شهرستان شوش

11

1- قسمت عملیات برق شوش

11

1-1- اداره اتفاقات و روشنایی معابر

11

2-1- اداره تعمیرات و نصب انشعابات

14

2- اداره مهندسی

15

3 - اداره خدمات مشترکین برق

16

4 - اداره درآمد

18

تعرفه های برق

18

5- اداره حسابداری

20

6 - اداره خدمات و پشتیبانی

20

کنتورها

20

دستورالعملهای ایمنی فنی

21

الف ) دستورالعمل ایمنی کارکردن روی خطوط برقراری فشار ضعیف

22

ب ) دستورالعمل ارت موقت خطوط هوایی پس از امتحان و اطمینان کامل

از بی برقی مدار

22

پ ) دستور العمل نحوه آزمایش تحویل خطوط هوایی توسط عملیات33Kv به

گروه های اجرایی

24

مفاهیم مرتبط با خطوط توزیع نیرو

26

مختصری درباره خصوصیات برقگیرها

27

سوپر فتوسل

29

حریم استاندارد خطوط توزیع و انتقال نیرو

30

حریم خطوط و پایه های بتونی یا لوله های گاز شهری در مسیر تقاطع

31

حریم خطوط پایه های بتونی از لوله های گاز در مسیر موازی

31

مشخصات ترانسفورماتورهای توزیع

32

1 – هسته

32

2 – سیم پیچها

32

3– مواد عایقی

33

4 - انشعابات سیم پیچ و قابلیت تنظیم ولتاژ

33

5 - مخزن روغن ( تانک روغن )

34

6 - مقره های فشار قوی و فشار ضعیف

35

7 - منبع انبساط

35

8 - تجهیزات نصب شده روی ترانسفورماتورهای توزیع

37

الف ) رله بوخهلتس

37

ب ) ترمومتر

37

پ ) رطوبت گیر

38

ت ) روغن نما

38

ج ) برقگیرها surge divertor

38

انواع برقگیرها در سیستمهای توزیع

38

ح ) فیوز کات اوت cutout fuse

39

و ) سیستم اتصال زمین (ارت) earting system

42

حمل ترانسفورماتور

43

نصب و راه اندازی ترانسفورماتورها

43

استقرار ترانسفورماتورهای هوایی

47

تابلوهای زیر ترانسفورماتور

56

کنترل ، سرویس و نگهداری دوره ای ترانسفورماتورهای توزیع

57

عیوب احتمالی ترانسفورماتور و نحوه رفع آنها

58

1- نشتی از اتصالات و سیم پیچها

58

2 - عدم ورود و خروج هوا از محفظه رطوبت گیر

58

3- ازدیاد دمای محیط

59

4 - عملکرد رله بوخهلتس

59

استانداردهای ساختمانی شبکه هوائی توزیع برق پایه بتونی

61

استانداردهای ساختمانی شبکه هوائی توزیع برق فشار متوسط33 کیلو ولت

پایه بتونی

66

استانداردهای ساختمانی شبکه هوائی توزیع برق فشار ضعیف پایه بتونی

110

فاصله پایه های بتونی در فشار متوسط در هنگام اجرا

138

ضمایم

139خرید فایللینک منبع :گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع

گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع projeha.filenab.com/product-50758-karamoozi.aspx‎Cachedخطوط توزیع گزارش کارآموزی امور برق کار آموزی برق گزارش کارآموزی خطوط برق خطوط توزیع و انتقال برق. فایل گزارش کارآموزی شبکه های فشار ضعیف برق : گزارش کار شبکه ... low-voltage-power.haniablog.com/.../فایل+گزارش+کارآموزی+شبکه+های+فشار+ضعیف+برق‎Cached2 ژوئن 2016 ... مهندسی برق - گزارش کارآموزی - شبکه های توزیع برق - نرم افزار - کتاب . .... گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع | دانشنامه علمی گزارش کارآموزی امور مشترکین malgal.rozblog.com/post/.../گزارش-کارآموزی-امور-مشترکین.html‎Cached10 آگوست 2016 ... دانلود گزارش کارآموزی امور مشترکین برق | جستجو | …کارآموزی… ... گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع - دانلود پروژه. project. دانلود گزارش کارآموزی برق الکترونیک اداره توزیع برق indexwar.ir/دانلود-گزارش-کارآموزی-برق-الکترونیک-ا/‎Cached20 نوامبر 2016 ... گزارش کارآموزی ای از رشته برق و الکترونیک درباره آشنایی با ...... گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع دسته: گزارش کار … مهندسی برق و الکترونیک - Filebooker filebooker.com/cat-28-electrical-and-electronic-engineering.aspx‎Cached... صورت قابل ویرایش و با فرمت DOC است. دانلود گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع پکیج کامل آموزش تربیت سگ شکاری سه دی وی دی تصویری + هدیه اصل torangonareng.deyblog.ir/post/33‎Cached4 روز پیش ... ... خرید آنلاین گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع · خرید و ... دریافت فایل پاورپوینت حفاظت و ایمنی کارگران درحین اجرای کار ... سفارش سی دی کارتن دور دنیا در 80 روز(اورجینال) armaganspring.deyblog.ir/post/217‎Cached6 ساعت قبل ... -توسعه توریسم با آموزش -توقیف ... -نقش توان راکتیو در شبکه های انتقال و فوق توزیع ... -گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع خرید فایل( مطالعات اجتماعی پایه هشتم قسمت 1) – رهپویان دانلود rahpuodle.ir/filepost-152.html‎Cached5 دسامبر 2016 ... خرید آنلاین گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع ... خرید فایل( کاراموزی رنگ و ترکیبها در گرافیک) بیننده گرامی سلام.به وب ما ... برترین فایل پروژه متره و برآورد ساختمان مسکونی – رهپویان دانلود rahpuodle.ir/filepost-154.html‎Cached5 دسامبر 2016 ... خرید آنلاین گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع ... این فایل شامل متره و برآورد کامل ساختمان با کلیه جزئیات در 30 شیت فرمت ... سفارش خرید کاملترین فیلم آموزش فوتسال - اورجینال - ستاد negindasht.rzb.3tad.xyz/post571516.html‎Cachedدانلود (مجموعه پروژه کار آفرینی) - دریافت فایل طرح توجیهی سنگبری نرم بر ... دانلود گزارش کار آموزی ،آشنایی با امور برق شوش و خطوط توزیع - خرید آنلاین و دریافت ...