X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

دوشنبه 22 آذر 1395 ساعت 19:41

طراحی،ساخت و کاربرد ربات های صنعتی

ربات یک ماشین هوشمند است که قادر است در شرایط خاصی که در آن قرار می گیرد، کار تعریف شده ای را انجام دهد و همچنین قابلیت تصمیم گیری در شرایط مختلف را نیز ممکن است داشته باشد. با این تعریف می توان گفت ربات ها برای کارهای مختلفی می توانند تعریف و ساخته شوند.مانند کارهایی که انجام آن برای انسان غیرممکن یا دشوار باشد.
برای مثال در قسمت مونتاژ یک کارخانه اتومبیل سازی، قسمتی هست که چرخ زاپاس ماشین را در صندوق عقب قرار می دهند، اگر یک انسان این کار را انجام دهد خیلی زود دچار ناراحتی هایی مثل کمر درد و ...می شود، اما می توان از یک ربات الکترومکانیکی برای این کار استفاده کرد و یا برای جوشکاری و سایر کارهای دشوار کارخانجات هم همینطور.
و یا ربات هایی که برای اکتشاف در سایر سیارات به کار میروند هم از انواع ربات هایی هستند که در جاهایی که حضور انسان غیرممکن است استفاده می شوند.

کلمه ربات توسط Karel Capek نویسنده نمایشنامه R.U.R (روبات‌های جهانی روسیه) در سال 1921 ابداع شد. ریشه این کلمه، کلمه چک اسلواکی(robotnic) به معنی کارگر می‌باشد.
در نمایشنامه وی نمونه ماشین، بعد از انسان بدون دارا بودن نقاط ضعف معمولی او، بیشترین قدرت را داشت و در پایان نمایش این ماشین برای مبارزه علیه سازندگان خود استفاده شد.
البته پیش از آن یونانیان مجسمه متحرکی ساخته بودند که نمونه اولیه چیزی بوده که ما امروزه ربات می‌نامیم.

فهرست مطالب

مقدمه. 1

مزایای رباتیک:6

انواع ربات ها7

دسته‌بندی ربات‌ها7

رباتهای متحرک به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:8

نانوربات‌ها10

کاربرد رباتها. 12

ربات آدم نمای اعلامخطر:12

ربات تعقیب خط:15

ربات آبی برای یافتن جعبه سیاه هواپیما16

ربات پذیرش... 17

مکاترونیک... 18

ساختار پروژه های روبوتیک و مکاترونیک... 21

بخشهای مکانیکی یک ربات ساده29

ملاحظات طراحی و ساخت.. 31

بخش مکانیکی – موتور ها32

قسمتهای مختلف یک روبات که نیاز به منبع تغذیه دارد:32

در یک دسته بندی کلی موتورها به انواع زیر تقسیم میشوند:36

ساختار موتور پله ای.. 37

موتور پله کامل و نیم پله :39

راه اندازی موتور پله‌ای :39

تعریف سنسور :41

سنسورها در ربات.. 43

ساختمان یک QCM (Quartz Crystal Microbalance)50

امواج Ultrasonic. 62

کاربرد سنسورهای Ultrasonic در رباتیک... 63

نمونه ای از کاربرد سنسورهای Ultrasonic در روباتیک... 65

سنسور سونار:67

سنسور رنگ:70

عامل های هوشمند. 74

نگاشت ایده آل از دنباله های ادراکی به عملیات.. 76

خود مختاری (Autonomy)77

ساختار عاملهای هوشمند. 79

محیط ها82

قطعی در مقابل غیر قطعی.. 83

اپیزودیک در مقابل غیر اپیزودیک... 83

ایستا در مقابل پویا84

گسسته در مقابل پیوسته. 84

برنامه محیط.. 84

طراحی و ساخت ربات دو درجه آزادی SCARA- 2R.. 87

تنظیم سرعت موتورها با استفاده از تابع تاخیر :90

چگونگی ارسال داده ها و کنترل ربات:91

بحث و نتیجه گیری:92

منابع:97خرید فایللینک منبع :طراحی،ساخت و کاربرد ربات های صنعتی

طراحی،ساخت و کاربرد ربات های صنعتی - فروشگاه فایل رایگان tahghigh20.filenab.com/product-50776-aa.aspx‎Cachedطراحی،ساخت و کاربرد ربات های صنعتی دسته: رباتیک بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 1350 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 103. ربات یک ماشین هوشمند است ... طراحی و ساخت سیستم های رباتیک و اتوماسیون صنعتی www.tavana-es.com/index.php/blog/13.../55-industrial-automation‎Cachedرسالت شرکت توانا الکترونیک شمال طراحی ادوات و تجهیزات کاربردی در حوزه انرژی های نو می باشد همچنین در بخش دیگر از فعالیت های شرکت میتوان به طراحی و تولید ... کاربردهای ربات های صنعتی در صنایع مختلف - شرکت فولاد ماشین www.fuladmachin.com/.../39-کاربردهای-ربات-های-صنعتی-در-صنایع-مختلف.html‎Cached Similar14 جولای 2014 ... کاربردهای ربات های صنعتی در صنایع مختلف. ... به گونه¬ای که شرکت های سازنده ربات های صنعتی مدلهایی را مخصوص این فرآیند طراحی و ساخته اند. طراحی و ساخت انواع ربات های صنعتی hds-co.ir/2015/12/02/طراحی-و-ساخت-انواع-ربات-های-صنعتی/‎Cached2 دسامبر 2015 ... شرکت پژوهشی صنعتی هوشمند دانا صنعت آماده ارائه خدمات طراحی و ساخت انواع ربات های صنعتی برای کاربردهای خاص می باشد. این ماشین آلات می توانند ... مقالات علمی www.sinabed.com/public/Articles/Articles.aspx?ArtID=6‎Cachedکاربردهای ربات های صنعتی در صنایع مختلف ... نتایج مطلوبی دارد به گونه¬ای که شرکت های سازنده ربات های صنعتی مدلهایی را مخصوص این فرآیند طراحی و ساخته اند. ربات صنعتی وب سایت شرکت ربات پارس Pars Robot www.pars-robot.com/about.html‎Cached Similarربات صنعتی،روبات صنعتی ایرانی،طراح و سازنده انواع ربات های صنعتی،مجری پروژه های ... این شرکت با هدف طراحی،ساخت و تولید ربات های صنعتی و رفع نیاز صنایع ... قصد دارد انواع ربات های صنعتی با کاربرد های گوناگون از جمله جوشکاری نقطه ای، ... قطب علمی طراحی رباتیک و اتوماسیون - خانه - دانشگاه صنعتی شریف www.mech.sharif.ir/web/26972/1‎Cached Similarبه وب سایت قطب علمی طراحی، رباتیک و اتوماسیون (سدرا) خوش آمدید. ... برخلاف آنچه در برخی رسانه‌ها آورده شده، ربات NAO ساخت کشور خارجی است. ... قطب رباتیک در برنامه ریزی، کاربرد و طراحی فضای آموزش زبان دوم توسط ربات‌های انسان نما به عنوان یک ... ربات ها و اتوماسیون صنعتی | پیشگام اتوماسیون صنعتی | pishgamautomation.com/رباتها-واتوماسیون-صنعتی/‎Cached Similarاتوماسیون صنعتی | اتوماسیون دلتا |راه اندازی کنترلر CNC. ... ربات های صنعتی در انواع مختلف و کاربردهای گوناگونی طراحی و ساخته شده اند . به طور مثال روباتی را در ... آشنایی با ربات های صنعتی - Robot Support robotsupport.ir/2016/.../تعریف-ربات-،-تاریخچه-ساخت-اولین-ربات-جه/‎Cached6 ا کتبر 2016 ... علم طراحی، ساخت، نگهداری و تعمیر ربات ها، علم رباتیک[۳] نام دارد و از سه شاخه ... روند طراحی و ساخت رباتهای صنعتی از سال ۱۹۸۰ رشد سریعتری یافت و با ظهور ... هنگام انتخاب یک ربات صنعتی برای یک کاربرد مشخص پرداخته می شود. مهندسی رباتیک - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/مهندسی_رباتیک‎Cached Similarکاربرد محصولات رباتیک از محدوده کارخانجات فراتر رفته و در حال تسری به ... طراحی سیستم آیرودینامیکی تا حدودی آشنایی داشته باشدو یا در تولید و ساخت ربات جنگنده، ... و سیستم‌های کامپیوتری در صنعت - مباحث ویژه در طراحی ربات‌های بستر ثابت ...