X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

پنج‌شنبه 18 آذر 1395 ساعت 07:14

پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید

پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلایدتشریح کامل مراحل پی سازی

طبقه بندی زمین :

زمین هایی که با خاک ریزی دستی پر شده است :

این نوع زمین ها که عمق بیشتری دارند و با خاکهای دستی محل گودال ها را پر کرده اند اگر سالهای متمادی هم بگذرد باز نمی توان جای زمین طبیعی را بگیرد و این نوع زمین برای ساختمان مناسب نیست و باید پی کنی در آنها به طریقی انجام گیرد که پی ها به زمین طبیعی یا زمین سفت برسد .


زمینهای ماسه ای :


زمینهای ماسه ای بیشتر در کنار دریا وجود دارد . اگر زمین از ماسه خشک تشکیل شده باشد ، تا یک طبقه ساختمان را تحمل می کند و 1.5 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع می توان فشار وارد آورد . ولی در صورتی که ماسه آبدار باشد قابل ساختمان نیست ، چون ماسه آبدار حالت لغزندگی دارد و قادر نیست که بار وارد را تحمل کند بنابراین ماسه از زیر پی می لغزد و جای خالی خود را به پی می دهد و پایه را خراب می کند .


زمینهای دجی :


زمین دجی زمینی است که از شنهای درشت و ریز و خاک به هم فشرده تشکیل شده است و به رنگهای مختلف دیده می شود :دج زرد ، دج سیاه، دج سرخ ، این نوع زمین ها برای ساختمان مرغوب و مناسب است .


زمینهای رسی :


اگر رس خشک و بی آب و فشرده باشد ، برای ساختمان زمین خوبی محسوب می شود ، و تحمل فشار لازم را دارد . ولی اگر رس آبدار و مرطوب باشد قابل استفاده نیست و تحمل فشار ندارد ، خصوصاً اگر ساختمان در زمین شیب دار روی رس آبدار ساخته شود فوری نشست می کند و جاهای مختلف آن ترک بر می دارد و خراب می شود . و اگر ساختمان در زمین آبدار با سطح افقی ساخته شود به علت وجود آب فشار را به همه نقاط اطراف خود منتقل می کند و دیوارهای کم ضخامت آن ترک بر می دارد .


زمینهای سنگی :


زمینهای سنگی بیشتر در دامنه کوهها وجود دارد و از تخته سنگها ی بزرگ تشکیل شده و برای ساختمان بسیار مناسب است .


زمینهای مخلوط :


این نوع زمینها از سنگ درشت و شن و خاک رس تشکیل شده اگر این مواد کاملا به هم فشرده باشند برای ساختمان بسیار مناسب است و اگر به هم فشرده نباشد و باید از ایجاد ساختمان به روی این نوع زمینها احتراز کرد.


زمینهای بی فایده :


زمینهای بی فایده مانند باتلاق ها و زمینهای جنگل که از خاک و برگ درختان تشکیل شده است . در این نوع زمین ها باید زمین آنقدر کنده شود تا به زمین سفت و طبیعی برسد .


آزمایش زمین :


گاهی پس از پی کنی به طبقه ای از زمین محکم و سفت می رسند و پی سازی را شروع می کنند ولی پس از چندی ساختمان ترک بر می دارد . علت آن این است که زمین سفتی که به آن رسیده اند از طبقهُ نازکی بوده است و متوجه آن نشده اند ولی برای اطمینان در جاهای مختلف زمین می زنند تا از طبقات مختلف زمین آگاهی پیدا کنند و بعد شفته ریزی را شروع می کنند این عمل را در ساختمان گمانه زنی (سنداژ) می گویند .


امتحان مقاومت زمین :


یک صفحه بتنی 20*20*20 یا 20*50*50 از بتن آرمه گرفته و روی آن به وسیلهُ گذاشتن تیرآهنها فشار وارد می آورند . وزن آهنها مشخص و سطح صفحه بتن هم مشخص است فقط یک خط کش به صفحه بتنی وصل می کنند و به وسیله میلیمترهای روی آن میزان فرورفتگی زمین را از سطح آزاد مشخص و اندازه گیری می کنند ولی اگر بخواهند ساختمانهای بسیار بزرگ بسازند باید زمین را بهتر آزمایش کنند . برای ای منظور با دستگاه فشار سنج زمین را اندازه گیری می کنند و آزمایش فوق برای ساختمانهای معمولی در کارگاه است .


پس از عملیات فوق پی کنی را آغاز میکنند و پس از پی کنی شفته ریزی شروع می شود .


توجه شود این عمل همان آزمایش بارگذاری صفحه است که در درس مهندسی پی جزء آزمایش های محلی و مهم محسوب میشود البته از آنجا که انجام عملیات مکانیک خاک برای ساختمانهای معمولی صرفه اقتصادی ندارد ، انجام این آزمایش در سازمانهای و اداره های دولتی و یا ساختمانهای بلند انجام می شود .خرید فایللینک منبع :پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید

پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید - فایل ناب filenab.com/product-63371-Foundation-Engineering.aspx‎Cachedپاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید. تشریح کامل مراحل پی سازی. طبقه بندی زمین : زمین هایی که با خاک ریزی دستی پر شده است : این نوع زمین ها که عمق بیشتری ... بایگانی‌ها پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید - دانلود پروژه ... file.saze20.ir/tag/پاورپوینت-بررسی-مهندسی-پی-_-13-اسلاید‎Cachedپاورپوینت مهندسی پی در ۱۳ اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx برای کاربران عزیز در نظر گرفته شده است و شما می توانید در صورت تمایل این مطلب را دانلود کنید. پاورپوینت بررسی مهندسی پی _ 13 اسلاید | بیسترینها bannerfa.bistarinha.xyz/.../پاورپوینت+بررسی+مهندسی+پی+_+13+اسلاید.html‎Cached9 نوامبر 2016 ... پاورپوینت مهندسی مجدد در سازماندانلود پاورپوینت با موضوع مهندسی مجدد در سازمان، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل تعریف، در یک ... دریافت فایل پاورپوینت بررسی مهندسی پی - پرداخت و دانلود آنی - تی ... tmaghalec.ir/?p=10869‎Cached30 ا کتبر 2016 ... پاورپوینت مهندسی پی در 42 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx ... از پاورپوینت بررسی مهندسی پی ببرید پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ... خرید فایل( پاورپوینت بررسی مهندسی پی) - تی مقاله tmaghalec.ir/?p=557‎Cached23 ا کتبر 2016 ... امیدوارم بهره کافی را از پاورپوینت بررسی مهندسی پی ببرید. پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx. ادامه مطلب ... دانلود فایل ( پاورپوینت بررسی مهندسی پی) – فایل و مقالات www.newfilestant.ir/paper10798.html‎Cached27 ا کتبر 2016 ... پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx ... کاملترین فایل پاورپوینت بررسی مهندسی امنیت نرم افزار از حضور شما عزیزان در ... پاورپوینت بررسی مهندسی پی - فایل فلش فارسی lono.rozblog.com/post/.../پاورپوینت-بررسی-مهندسی-پی.html‎Cached6 سپتامبر 2016 ... دسته: معماری و شهرسازی بازدید: 1 بار فرمت فایل: pptx حجم فایل: 746 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 13 پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ... دانلود (پاورپوینت بررسی مهندسی پی) | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=11017‎Cached14 نوامبر 2016 ... پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx. ادامه مطلب. مقالات مرتبط: کاملترین فایل پاورپوینت بررسی مهندسی امنیت نرم افزار. پاورپوینت بررسی مهندسی پی - فایل اموز fileamooz-blog.feixiansi.com/page-98884.html پاورپوینت بررسی مهندسی پی,پاورپوینت بررسی مهندسی پیپاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx بیشتر ساخته های دست بشر. پاورپوینت بررسی مهندسی پی gooyadlc.meeblog.ir/post/1241‎Cachedبا سلام،محصول دانلودی +{{پاورپوینت بررسی مهندسی پی}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد. ... پاورپوینت مهندسی پی در 13 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx.