X
تبلیغات
رایتل

دانلود انواع فایل

مقاله تحقیق پروژه دانش آموزی و دانشجویی

یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت 03:44

پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان

پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان

  • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
  • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
  • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
  • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
  • منبع : دارد (به شیوه APA)
  • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

——————————————————————————

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

اخلاق را مجموعه ای از صفات روحی و باطنی انسان تعریف کرده اند که به صورت اعمال و رفتاری که از خلقیات درونی انسان ناشی می شود ، بروز ظاهری پیدا می کند و بدین سبب گفته می شود که اخلاق را از راه آثارش می توان تعریف کرد . استمرار یک نوع رفتار خاص ، دلیل بر آن است که این رفتار یک ریشه درونی و باطنی در عمق جان و روح فرد یافته است که آن ریشه را خلق و اخلاق می نامند . دامنه اخلاق را در حد رفتارهای فردی تلقی می کنند ، اما رفتارهای فردی وقتی که در سطح جامعه یا نهادهای اجتماعی تسری پیدا می کند و شیوع می یابد ، به نوعی به اخلاق جمعی تبدیل می شود که ریشه اش در فرهنگ جامعه می دواند و خود نوعی وجه غالب می یابد که جامعه را با آن می توان شناخت (رجبی پور میبدی و دهقانی فیروزآبادی به نقل از قرا ملکی ، 1391) .

2 2-2) مفهوم فلسفه اخلاقی

اتیکس[1] به معنی اخلاق از واژه یونانی اتوس ، به معنی ویژگی شخصیتی یا آداب و رسوم می باشد (سهرابی و خانلری ، 1388) . اخلاق یعنی رعایت اصول معنوی و ارزشهایی که بر رفتار شخص یا گروه حاکم است یعنی درست چیست و نادرست کدام است (دفت ، 1374) .

فلسفه اخلاق ، رشته ای علمی ، فلسفی و نوپاست که تعاریف مختلف و گوناگونی برای آن ارائه شده است . برخی آن را چنین تعریف کرده اند : فلسفه اخلاق ، علمی است که به تبیین اصول ، مبانی و مبادی علم اخلاق می پردازد و مبادی تصوری و تصدیقی علم اخلاق و گزاره های اخلاقی را مورد پردازش قرار می دهد . برخی در تعریف آن گفته اند : فلسفه اخلاق ، شناخت برترین[2] است ؛ این که خوبی چیست ، بدی کدام است ، دادگری چیست و ستمگری کدام است ؟ به تعبیر دیگر ، فلسفه اخلاق ، علمی است که در آن از چیستی خوبی و بدی و از وظایف و تکالیف اخلاقی و این که این تکالیف برای چه مقصودی باید انجام گیرد و هدف و غایت این وظائف و تکالیف چیست ، بحث می کند . بنابراین ، فلسفه اخلاق ، علمی است که از مبادی تصدیقی علم اخلاق به منظور تشخیص معیارهای خوبی و بدی و به دست آوردن ملاک ارزشی رفتار انسان ها بحث می کند ؛ به این معنا که انسان تکالیف و رفتارهای اخلاقی را برای چه هدف و غایتی باید انجام بدهد یا آن را ترک کند ، و هدف و مقصد این رفتارها چیست ؟ هدف فلسفه اخلاق ، شناخت ملاک های خوبی و بدی افعال است تا انسان ها رفتارشان را بر اساس آن و با انگیزه و هدفی که از آن دارند بسنجند (زکی ، 1384) .

2-2-3) پیشینه تاریخی فلسفه اخلاق

فلسفه اخلاق ، از مباحث نسبتاً نو بنیاد در مباحث اخلاقی است که در نیم قرن اخیر به عنوان رشته مستقل توجه دانشمندان علم اخلاق را به خود جلب کرده است . بسیاری بر این باورند که نخستین جوانه آن در سال 1903 میلادی با انتشار کتاب مبانی اخلاق جورج ادوارد مور[3] زده شد . هیچ تردیدی وجود ندارد که این گونه مباحث در لابلای کتابهای فلسفی و اخلاقی وجود داشته و از مهم ترین دغدغه های متفکران در عرصه اخلاق بوده است تا جایی که پیشینه تاریخی این گونه مباحث از زمان سقراط (حدود 399 ـ 470 ق . م .) در باب فرار از زندان و مجازات و زیر پا گذاشتن قانون گرفته ، تا «لاک»[4] (1632 ـ 1704) در باب تساهل دینی ، هیوم[5] (1711 ـ 1776) در باب خودکشی ، جرمی بنتام[6] (1748 ـ 1832) در باب اعلامیه حقوق بشر فرانسه ، میل [7] (1806 ـ 1873) در باب تساوی جنسی ، نیچه [8] (1844 ـ 1900) در باب مجازات ، جان دیویی [9] (1859ـ1952) در باب دمکراسی در امریکا ، و سارتر[10] (1905 ـ 1980) در باب نسل کشی در ویتنام قابل ردیابی است (همان منبع) .


[1] Ethics

[2] Math ethics

[3] George Edward Moore

[4] Locke

[5] Hume

[6] Bentham

[7] Mill

[8] Nietzsche

[9] Dewey

[10] Sartreخرید فایللینک منبع :پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان

مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - لونو - فروشگاه ... lono.sellu.ir/product-85658-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-فلسفه-اخلاقی-کارکنان.aspx‎Cachedمبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان دسته: مدیریت بازدید: 3 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 47 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 51. مبانی نظری و ... پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - فایل ناب archive.filenab.com/product-67773-modirit.aspx‎Cachedپیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان دسته: علوم انسانی بازدید: 5 بار فرمت فایل: docx حجم فایل: 39 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 51. پیشینه ... پیشینه و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان - barandownloadu barandownloadu.parsiblog.com/Posts/190/‎Cachedپیشینه و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان. توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - sabzblog.tk thesisandplan.sabzblog.tk/post/497‎Cachedمبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان. دوستان محقق و دانشجویان و کار آفرینان گرامی سلام و ایامتان به کام شما در پیچ پیش فرض مبانی نظری و ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان zbuy.toonblog.ir/vote/4-1‎Cachedمبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - دانلود مقاله پیشینه تحقیق و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان www.iranpajohesh.com/مبانی-نظری.../9355-دانلود-مقاله-پیشینه-تحقیق-و-مبانی-نظری-فلسفه-اخلاقی-کارکنان.html‎Cachedدانلود مقاله پیشینه تحقیق و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان: تحقیق زیر درباره فلسفه اخلاقی کارکنان می باشد. و فهرست مطالب آن عبارت است از: مقدمه، مفهوم ... پیشینه و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان molana.fileyar.ir/product-8550-rvanshenasi.aspx‎Cachedپیشینه و مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان پیشینه و مبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان مبانی نظری فلسفه اخلاقی کارکنان پیشینه فلسفه اخلاقی ... پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - بازگشت به ... proje202020.rozblog.com/.../پیشینه-ومبانی-نظری-تحقیق-فلسفه-اخلاقی-کارکنان.html‎Cached3 نوامبر 2016 ... پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان دسته: علوم انسانی بازدید: 1 بارفرمت فایل: docx حجم فایل: 39 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: ... پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - فروشگاه ... top4you.xyz/product-67773-modirit.aspx‎Cached3 نوامبر 2016 ... پیشینه ومبانی نظری تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان. همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه; توضیحات نظری ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان - مرکز دانلود ... hejab14.ir/2016/.../مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-فلسفه-اخلاقی/‎Cached12 نوامبر 2016 ... مبانی نظری و پیشینه تحقیق فلسفه اخلاقی کارکنان ... آموزش آشنایی و مبانی کیفیت و کنترل کیفیت آماری در فرمت ورد · پروژه مشاور املاک سی ...